Amit még nem tudtál a szülésről...

Születés közben a baba is érez fájdalmakat a méh összehúzódásai, a gyors és lassú mozgás változásai miatt, amit a jelentkező adrenalin termelődése nyom el, hogy a baba ne érezze a testében keletkezett fájdalmakat teljes valójában.
Helló világ! A születés közben a baba olyan izgalmakat él át, amiket a születés után még órákig dolgoz fel a kis teste, így aludni ebben az időszakban biztosan nem tud. Azokban a kórházakban, ahol hagyják a babát az anyával, akár két órán keresztül is a mellkasodon feküdhet és ebben az aktív állapotban ismerkedhettek össze. Sok helyen csak ezután viszik el a babát megfürdetni, és tolják át a kismamát a szülőszobából a kórterembe.
Amire nem tudsz felkészülni Általában a szülést felkészítő tanfolyamok sem tudnak mindent úgy megtanítani és te sem tudsz mindent úgy imitálni, ahogyan az szülés közben történni fog. A szülés közbeni nyomást a szülészorvos el tudja neked mondani, ami alapján megpróbálod majd azt megfelelően teljesíteni. Hogyha ügyes vagy, a baba gyorsabban meg tud születni, hogyha viszont a fáradtság, vagy koncentráció zavara miatt nem sikerül annyira hatékonyan nyomnod, a szülészorvos, vagy a nővér fogja segíteni a baba megfelelő haladását a cél felé.
És az igényeink? Hogyha olyan kórházat, vagy orvost választasz, ahol van lehetőség előre egyeztetni igényeidet, sok dolog segítségedre lehet a nagy napon. Elmondhatod, hogy amíg a te és babád egészségügyi állapota nem kívánja, természetes szülést szeretnél, vagy egyéb okok miatt pont hogy a császármetszést választanád. Kérheted, hogy az apuka is benn legyen, vagy hogy félhomályban születhessen a baba, aminek köszönhetően a hirtelen fényáradat nem okoz majd számára stresszt. Hogyha a kórház együttműködő, Te is magabiztosabban éled meg a nagy napod és jobb érzéssel gondolsz majd a szülésre, hiszen több dolog is az elképzeléseid szerint történt.
Gratulálok, egészséges! Mindig azt mondják, hogyha a baba születése után hangosan sír, akkor erős a tüdeje és nincsen semmi gond. Ez így is van, biztosan erős és egészséges a kisbaba, viszont nem azért sír, hogy minderre fény derüljön, hanem azért, mert a tüdejét fájdalom éri, az oxigén hiányától fulladásos élménye lehet, gyakorta fázik a kórteremben, hangos és fényes helyre érkezik és még nem érzi, hogy anyukája a közelben van. Sokat segíthet a baba rossz élményén az említett félhomály és hogyha gyorsan a mama mellkasára fektetik, betakarják. Beszélj hozzá halkan, mert felismeri a hangodat és ettől megnyugszik majd.
Kéninger Vivien