Lansinoh kontakt bimbóvédő szilikon normál 2 db
A Lansinoh bimbóvédő rövidtávon a szoptatás támogatásának hatékony eszköze, amikor az alábbiak közül egy vagy több szoptatási nehézséget tapasztalsz:
• ha a mellbimbód kicsi, befelé fordult vagy lapos,
• ha a picid koraszülött, beteg vagy kis súlyú,
• fájó/sebes a mellbimbód és/vagy túltelítődött a melled,
• az erős szopómozgások következményeként fájdalmat érzel,
• erős a tejleadó reflex-ed,
• a babád szopását vagy mellre tapadását lenőtt nyelv vagy rövid felső ajakfék nehezíti,
• a picid többszöri próbálkozás után sem tud melledre tapadni,
• cumizavaros a babád.
A bimbóvédő alakja és formája hasonló, mint az etetőcumi, ezért ezt jobban elfogadja a kicsi. A későbbiekben, ha bimbóvédővel szoptatsz és már nem túl éhes a babád egy gyors mozdulattal vedd le az eszközt a melledről. Valószínűleg el fogja fogadni a mellbimbódat.
A bimbóvédő használata előtt kérjük, hogy fordulj védőnőhöz, szoptatási szakértőhöz, gyermekorvoshoz vagy gyermekápolóhoz, szülésznőhöz, aki segíthet a fenti nehézségek megoldásában.
A bimbóvédő megoldást jelent számodra, hogy addig is folytatni tudd a szoptatást, amíg a mellre helyezési, tapadási problémák beazonosítására és megoldására sor kerül.
A bimbóvédőt csak addig használd, amíg a szoptatási nehézséget meg nem oldjátok, ezért is fontos a szoptatási problémák tényleges okainak feltárása.
Bimbóvédő felhelyezése:
Mosd meg és alaposan szárítsd meg a kezed.
Használat előtt áztasd be a bimbóvédőt meleg vízbe 1-2 percig, mert így jobban illeszkedik a melledre.
Kenj egy kis HPA lanolin bimbókrémet a melleddel érintkező peremére. Ez segít, hogy a bimbóvédő a helyén maradjon, még a szívások közti szünetekben is. Ezzel a felhelyezéssel mindkét kezed felszabadul és így könnyebben mellre tudod tenni a babát.
Fogd meg a bimbóvédő mindkét szélső peremét, mutató és hüvelykujjad közé. Minél jobban fordítsd ki az eszközt, hogy ha rátetted melledre, a hegye közel kerüljön a bimbódhoz, illetve oda, ahol lennie kellene.
A bimbóvédőt először a mellbimbódnál nyomd az emlődre, majd hajtsd rá a peremét. Ezután a bimbó körüli résznél, majd a peremet is simítsd le a pontos tapadás érdekében.
Úgy irányítsd a baba fejét rátapadáskor a melledhez, hogy a bimbóvédő kicsit felfelé, a pici szájpadlása felé nézzen. Akkor, ha egyenesen kerül a szájába, az lenyomhatja a nyelvét és túl hátulra csúszhat, ami öklendezést válthat ki.
FONTOS! Figyelj, hogy picid nagyra nyitott szájjal kapja be a bimbóvédőt úgy, hogy a bimbóudvar egy része is a szájában legyen. Ellenőrizd azt is, hogy ajkai kifelé forduljanak és így szopjon.